• Schoonspringen
  • TeamNL Schoonspringen

Focus bondscoach schoonspringen op talentontwikkeling en samenwerking met verenigingen

24 maart 2025

Angelique de Vroome liggendjpeg

Focus bondscoach schoonspringen op talentontwikkeling en samenwerking met verenigingen

Angelique de Vroome is met ingang van 1 april de nieuwe bondscoach schoonspringen van de KNZB. De 57-jarige De Vroome is de opvolger van Ramon de Meijer, die na de Olympische Spelen van Parijs koos voor een baan buiten de sport.

Het topsportprogramma schoonspringen behoort op weg naar LA 2028 niet meer tot de zogenoemde focussporten van NOC*NSF. Zonder deze (aanvullende) financiering is een fulltime-topsportprogramma voor TeamNL Schoonspringen niet mogelijk. De KNZB zet daarom de komende periode vooral in op talentontwikkeling en samenwerking met verenigingen.

Technisch directeur Sjors Lommerts: “De aanstelling van Angelique als parttime bondscoach past bij die koerswijziging. Zij heeft zelf op het hoogste niveau gesprongen, is al jarenlang actief als coach bij Aquarijn en heeft veel contacten met haar collega-coaches van andere verenigingen. Ze is docent in het onderwijs en pedagogisch goed onderlegd, een absolute pré als het gaat om de ontwikkeling van jonge talenten!”

Angelique de Vroome zal centrale trainingen gaan verzorgen in Eindhoven en daarnaast ook verenigingen en coaches ondersteunen bij hun trainingen op locatie. De Vroome is sporttechnisch aanspreekpunt voor sporters, coaches en ouders en coördineert samen met Lommerts ook de uitzending van Nederlandse schoonspringers naar internationale wedstrijden.

Sjors Lommerts: “Het belangrijkste is dat we met Angelique weer gaan bouwen aan een goed fundament. Uiteindelijk moet het prestatiepotentieel zo goed worden, dat schoonspringen vanaf 2028 of uiterlijk 2032 weer een focusprogramma van NOC*NSF wordt. Maar éérst moeten we zelf weer aan de bak met de weg naar de top. Overigens zal Else Praasterink, die bij de laatste Spelen op het onderdeel Toren op een verdienstelijke 12e plaats eindigde, voorlopig in de Verenigde Staten blijven trainen. Zij combineert een studie met een topsportprogramma en heeft daar ook een eigen coach.”