• TeamNL Wedstrijdzwemmen

Sterke Nederlandse prestaties op Bergen Swim Festival

07 april 2025

Team NL zwemmen bergen

Tijdens het sterk bezette Bergen Swim Festival in Noorwegen hebben afgelopen weekend meerdere TeamNL zwemmers uit de KNZB-selectie podiumplekken én persoonlijke records behaald. Met uitstekende prestaties lieten onder andere Nyls Korstanje, Tessa Giele, Thomas Verhoeven, Sean Niewold en Kenzo Simons zien in vorm te zijn voor de komende periode waarin belangrijke kwalificatiemomenten plaatsvinden. Aankomend weekend is de BMQM het volgende meetmoment. De vorm van meerdere Nederlandse zwemmers stemt positief. Giele viel op met haar overwinningen en persoonlijke records.

Nyls Korstanje

Persoonlijke records voor Giele Giele had een succesvol weekend met zesmaal een podiumplek waarvan vijfmaal goud, een zilveren medaille en maar liefst drie persoonlijke records. Giele stond relatief fris aan de start met het oog op de BMQM in Den Haag komend weekend. Met haar uiteindelijke focus op trials in juni is het een mooie bevestiging dat ze richting komend weekend al zo goed presteert en persoonlijke records zwemt. Haar wedstrijd en trainingskeuzes lijken zich nu al uit te betalen. Haar resultaten waren als volgt:

200 vlinderslag – 2:13,57 (Winst)
50 vrije slag – 25,11 (Winst)
50 schoolslag – 31,91 (Derde en PR)
100 vlinderslag – 57,17 (Winst en PR)
50 vlinderslag – 25,98 (Winst)
50 rugslag – 27,67 (Winst en PR)

Tessa Giele - Bergen Noorwegen

Nederlands podium op 100 vlinder
De 100 meter vlinderslag bij de mannen werd een volledig Nederlands podium. Korstanje bevestigde zijn goede vorm met een overwinning op de 100 meter vlinderslag in een knappe 51,13 seconden – in Edinburgh zwom hij 51,7. Het was tevens zijn snelste tweede 50m (van de 100m) ooit. Verhoeven werd tweede in 52,71 waarmee hij een persoonlijk record behaalde. Niewold werd derde in 52,87. Een unieke situatie en prestatie in een sterk internationaal veld. Op de 50 meter vlinder werd Korstanje tweede in 23,15.

TeamNL Bergen

Niewold presteerde stabiel en zat op de 50 meter vrije slag met 22,07 seconden dicht op zijn persoonlijk record (21,99). Hij werd knap tweede, achter de Australische wereldtopper Kyle Chalmers, die later ook een indrukwekkende 47,2 neerzette op de 100 vrij. Op de 100 vrije slag werd Niewold derde in 49,13.

Sterke tijden voor Verhoeven en Kenzo Simons Naast zijn zilver op de 100 vlinderslag zwom Verhoeven ook naar een derde plek op de 50 vlinder in 23,26. Simons eindigde net buiten het podium op de 50 vrij, maar noteerde wel zijn snelste tijd van het seizoen: 22,36 seconden. Ivo Stolk werd vierde op de 200 meter vrije slag, maar greep net naast het podium.

Thomas Verhoeven