Terugblik trainingsstage Egypte in eerste column Tessa Giele

Van half februari tot begin maart was de KNZB zwemselectie op trainingsstage naar Egypte. Olympisch vlinderslag specialist Tessa Giele neemt ons in haar eerste column mee in hoe ze de twee weken heeft ervaren. Na haar terugblik zal Giele regelmatig haar kijk op een zwemthema delen en interessante inzichten of tips geven.
Hi allemaal, ik ben Tessa Giele en ik neem jullie graag mee in een inkijkje in het trainingskamp bij TeamNL Zwemmen.

De groep vloog op zondag van Amsterdam naar Hurghada, doordat Sean en ik deelnamen aan een wedstrijd in Dubai, sloten wij een dag later aan. We verbleven in een hotel in Soma Bay met een golf resort, een super groot en onoverzichtelijk hotel waar iedereen constant verdwaalde. Het was wel goed voor onze stappenteller aangezien we vanaf de kamer naar het restaurant ongeveer vijf minuten moesten lopen en vervolgens nog een kleine tien minuten naar het zwembad.
Trainingen Iedereen lag 10x per week in het zwembad en zo’n 2/3/4x per week in de gym. In de ochtend startte we elke dag met een gezamenlijke landtraining en vervolgens gezamenlijk inzwemmen van ongeveer 1200m, er waren vijf coaches mee en elke ochtend bedacht een andere coach een inzwemprogramma. Na het inzwemmen ging iedereen onder leiding van hun eigen vaste coach specifiek verder trainen. De meesten gingen vervolgens, aansluitend na de zwemtraining, naar de krachttraining.

Eten en herstellen Nadat we de ochtendtrainingen hadden afgewerkt, liepen we terug naar het hotel. Op sommige dagen waren we nog net op tijd om nog een keer bij het ontbijt aan te schuiven en anders gingen we terug naar onze kamer om ons op te frissen en/of even een dutje te doen.
Het eten in het restaurant was best wel goed. Bij het ontbijt hadden ze bijvoorbeeld een omelet/pancake/crepe station, yoghurtjes, fruit, broodjes, havermoutpap, sapjes en nog veel meer lekkers.
Bij de lunch hadden ze een pasta station waarbij je zelf de soort pasta kon kiezen, groentes kon toevoegen en een saus kon kiezen. Voor vegetariërs was het soms wel lastig om aan eiwitten te komen, maar gelukkig was er een super aardige kok die elke dag vroeg hoeveel eitjes ik bij de lunch wilde.
Het avondeten was een beetje hetzelfde als de lunch, alleen dan iets uitgebreider. Ik vergeet bijna te zeggen dat ze zowel bij de lunch als bij het avondeten super veel lekkere toetjes hadden, die vielen bij alle zwemmers (en waarschijnlijk ook bij de staff) erg goed in de smaak!!
Teambuilding Tijdens het trainingskamp hebben we drie avonden gewerkt aan teambuilding door een vision statement te bedenken en de daarbij behorende plannen en omgang. Een paar hele waardevolle avonden die ons een hechter team hebben gemaakt. We strijden tenslotte allemaal om hetzelfde doel: het allerhoogste bereiken in onze sport.
Een avond waarbij onze teambuilding echt op de proef werd gesteld was tijdens de spelletjesavond. In meerdere rondes moesten we zowel quizvragen beantwoorden als challenges uitvoeren en kwam het aan op elkaars kennen & kunnen.

Vrije tijd en race training
Natuurlijk hadden we hier en daar ook een vrije middag of dag en die werd bijvoorbeeld besteed aan schoolwerk, zonnen aan het zwembad, spelletjes, dutjes, uitjes naar Soma Bay en het strand, en zelf heb ik bijvoorbeeld veel content gemaakt voor Arena Benelux. Vrije momenten vlogen voorbij en voordat we het wisten, stonden we alweer aan de badrand voor de volgende zwemtraining.
We sloten het trainingskamp gezamenlijk af tijdens de zaterdagochtend training waarbij we vooraf een Olympische afstand kozen die we zouden racen die ochtend. Er was ook al een paar dagen een Frans zwemteam aanwezig die met ons meededen, dat was goed voor de extra competitie. Ik koos voor mijn favoriet: 100m vlinderslag. Na afloop van onze individuele races deden we nog een wisselslag-, en borstcrawl estafette.

Komende periode
Nog diezelfde avond waren we allemaal weer onderweg naar Nederland en splitste onze wegen richting Eindhoven, Amsterdam & Rotterdam. De jongerengroep focust zich nu op de EJK / EK onder 22 kwalificatie in Den Haag op 11-12-13 april en de seniorengroep richt zich op de WK kwalificatie tijdens de NK in juni.
Het was een super waardevol trainingskamp met zowel jonge als meer ervaren zwemmers samen, die hopelijk veel van elkaar hebben kunnen leren en het beste beentje met elkaar voor hebben wat betreft ieders kwalificatie. Hopelijk staan we deze zomer met een groot aantal teams aan de start in Samorin & Singapore.
Ik vond het in ieder geval super leuk en kijk uit naar het volgende gezamenlijke evenement.