• Waterpolo

Vrouwen ZV de Zaan schrijven geschiedenis met Euro Cup winst

06 april 2025

Zaan wp winst

De vrouwen van ZV de Zaan hebben zaterdagavond in de Euro Cup finale met 14-7 (3-2, 3-3, 5-0, 3-2) gewonnen van Pallanuoto Trieste. Half maart werd de heenwedstrijd in Italië met 9-10 winnend afgesloten. Het is voor het eerst in 30 jaar dat een Zaanse ploeg een Europese prijs heeft gewonnen waardoor er geschiedenis is geschreven. In een uitverkocht en sfeervol Amsterdams Sloterparkbad wist de ploeg van coach Mick van den Bree na een overtuigende derde periode naar de Europese zege te spelen in het laatste kwart. Vorig seizoen verloren de Zaanse vrouwen nog van dezelfde tegenstander in de halve finale van de Euro Cup. Op de KNZB beeldbank staan de gemaakte wedstrijdfoto's.

Het openingsdoelpunt werd na drie minuten gemaakt door linkspoot en sleutelspeelster Malissa van Rijn. Na de overwinning in Italië, waakte De Zaan voor de sluwheid en de sterke verdediging van de Italianen. De eerste periode moest op gang komen, doelpunten vielen er in de eerste minuten niet, mede doordat keepster Britt van den Dobbelsteen het goed op orde had met haar verdediging. Na de eerste gelijkmaker, na 6,5 minuut, en de tweede, in de slotminuut, kwam De Zaan bij iedere eerste opvolgende aanval weer op voorsprong.

De zichtbare teamspirit van de Zaanse vrouwen, ondersteund door de massale sfeeracties van de 700 toeschouwers, zorgde in het volgende kwart voor een verschil van drie doelpunten (6-3), waarvan twee gemaakt door de snelle spelverdeelster Maud Koopman. De Italianen kwamen nog terug tot 6-5 waarna de vernuftige en scherpe Zaansters in de derde periode oppermachtig waren. De 7-5 (Nerida Drewes) en de 8-5 (Lieke Rogge) waren het startsein voor de uitstekend spelende ploeg om de wedstrijd definitief naar zich toe te trekken. Met een verschil van zes doelpunten (11-5), ging de ploeg met veel vertrouwen het laatste kwart in.

Met nog een aantal minuten te spelen begon op de tribune het feest waarna het gehele Zaanse team niet veel later elkaar in de armen en in het water kon vallen. De kracht van De Zaan, dat overall gezien veel te sterk was voor de Italianen, zit in het goed samenwerkende collectief. Zowel in als buiten het water. De winst van de Euro Cup is een bevestiging dat zowel het volledige team inclusief staf, als alle verenigingsbetrokkenen complementair zijn aan elkaar. Na de laatste Europese prijs in 1996, is de ingezette weg die vorig jaar resulteerde in Euro Cup brons een compliment waard aan ZV de Zaan.

De doelpuntenmakers waren Takyiwa Sam (4), Nerida Drewes (3), Malissa van Rijn, Lieke Rogge, Maud Koopman (Allen 2) en Bente Rogge (1).

Bekijk via deze link de statistieken, de wedstrijd is via deze link terug te zien.